Чи варто записуватися на курси програмування

Питання спірне тільки в тому випадку, якщо ви не можете відповісти: навіщо вам потрібні курси і програмування взагалі?

Якщо ви плануєте на цих знаннях будувати кар’єру, то вам однозначно знадобиться допомога, причому людей, які пройшли курс «молодого бійця» на практиці.

На відміну від вузів, курси програмування в Києві дають вам можливість працювати з актуальними мовами, підбирати їх на свій розсуд – у вузах ж вам не надають вибору, ви загнані в рамки навчального плану. Крім того, вищі заклади нашої країни в сфері IT мають одну неприємну особливість – в них викладають Turbo Pascal і Turbo Pascal C. І ні на одному з цих мов уже давно ніхто не створює програм або додатків – це «мертві» мови, які гарні тільки для глобального розуміння структури програмування, принципів використовуваного коду і т.д.

І виникає питання: чи варто витрачати 5-6 років на дороге навчання, щоб вникнути в структуру, але не отримати практичної навички програмування на тій мові, яка є затребуваною світовими компаніями? Також не забувайте, що, крім самої мови, у ВУЗ-і ви будете вивчати предмети, які не мають ніякого відношення до IT-сфері – державна мова, право, економіку, фізику і математику. Остання побічно вам буде потрібно, проте не на рівні складних формул вищої математики, а в якості структуризації вашого мислення і вибудовування логічних зв’язків, що вкрай необхідно в програмуванні.

 

Вибираємо мову програмування

Якщо ви вже визначилися з тим, що ВНЗ – не для вас, прийшла пора зробити наступний крок, а саме – вибрати мову, на якій ви хочете програмувати. Багато через 1-2 роки змінюють мову, адаптуються під нові умови, однак для розуміння системи вам все-таки потрібно вибрати свою, першу мову. За якими критеріями варто орієнтуватися?

Ринок вакансій. Ваша мета – отримати гідну роботу? Тоді перегляньте десятки, а то і сотні пропозицій по роботі, звернувши увагу на те, яку саме мову потрібно знати. Який сенс проходити навчання PHP-програмування, якщо найбільш затребуваними є фахівці, що працюють на JavaScript? Адже отримавши ази знань, ви будете шукати роботу, і чим більше буде пропозицій, тим більший шанс успішного результату, тобто працевлаштування.

Легкість. В цьому аспекті вибір вже трохи складніший, тому що у кожного різне сприйняття мов. Хтось вважає, що простіше пройти курс JavaScript, ніж навчитися кодити на C ++. Для вас ситуація може бути зворотною. Почитайте літературу, ознайомтеся з думками, проконсультуйтесь з друзями, які працюють з будь-якою мовою.

Задоволення від роботи. Як ви думаєте, яка буде ефективність вашої роботи, якщо ви не будете отримувати задоволення від процесу програмування вибраною мовою? Вибирайте з розумом і душею!

Після того, як ви визначилися з основними віхами свого розвитку, зверніть увагу на велику деталізацію процесу, а саме – напрямок програмування:

  • десктопних,
  • мобільних,
  • веб,
  • ігри,
  • низкорівневе
  • і т.д.

Найпопулярнішими вважається веб та розробка мобільних додатків. Однак варто врахувати, що від регіону до регіону баланс запитів на фахівців може змінюватися. Скорегуйте свій вибір за мовою з урахуванням бажаного напрямку роботи.

Якщо до кінця цієї статті ви заплуталися у визначеннях і поняттях, зробіть розумний крок – зверніться до викладачів Dan-it курсів, обговоріть з ними перспективи розвитку, особливості мов і інші нюанси. Часом 5 хвилин живого спілкування з лектором курсу допоможе вам зрозуміти більше, ніж кілька сотень прочитаний статей, книг і думок користувачів на форумах.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь