Сергій Тігіпко: Стипендії студентів зростуть в середньому на 37,5%

Уряд підвищив стипендії для студентів. Про це Віце-прем’єр-міністр України-Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, коментуючи прийняття сьогодні на засіданні Кабінету Міністрівпостанови про встановлення розмірів  стипендій  учнів професійно-технічних закладів,  студентів ВНЗ.

Сергій Тігіпко зазначив, що відтепер базовий рівень стипендій учнів професійно – технічних закладів,  студентів вищих навчальних закладів підвищено у середньому на 37,5%. Зокрема, розміри стипендії підвищено:

–       для учнів професійно – технічних навчальних закладів з 200 грн. до 275 гривень (або на 37,5 %);

–       для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем „молодший спеціаліст” або „бакалавр” з 400 грн. до 550 грн. (або на 37,5 %);

–       для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями „бакалавр”, „спеціаліст” або „магістр” з 530 грн. до 730 грн. (або на 37,7 %).

При цьому, за словами Сергія Тігіпка, більш значне підвищення стипендій передбачено для дітей-сиріт. Так, для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, — базовий рівень стипендій збільшується з 550 до 850 грн. (або на 54,5 %). Для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків,  стипендію збільшено з 1160 грн. до 1760 грн. (або на 51,7 %).

Урядовець наголосив, що востаннє стипендії для студентів підвищувались у 2008 році і з того часу лише індексувались на рівень інфляції. Прийняте рішення захистить права студентів на гідну стипендію, розмір якої має переглядатись щороку з урахуванням рівня цін.

«Роки студентства – перехідний етап від дитинства до дорослого життя, і саме в цей час молодь особливо потребує підтримки держави. Уряд і надалі буде зміцнювати соціальні гарантії для молоді, адже студенти – інтелектуальний потенціал нації», – зазначив Сергій Тігіпко.

Джерело:

Кабінет міністрів України

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь