127 тисяч абітурієнтів навчатимуться на бакалавраті коштом держави

Міністр освіти Дмитро Табачник під час доповіді в парламенті повідомив про основні показники державного замовлення на підготовку фахівців у 2012 році

Міністр нагадав, що питання про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів та на підвищення кваліфікації і перепідготовку кадрів для державних потреб врегульоване урядовою постановою 17 травня 2012 року.

“Відповідно до постанови обсяг прийому для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста становить майже 79 тисяч осіб, що на 4 тисячі більше, ніж минулого року, в тому числі 68 тисяч місць денної форми навчання. За освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра встановлено державне замовлення на рівні 127200 осіб, в тому числі за денною формою навчання – 108 тисяч”, – зазначив міністр освіти.

За його словами у 2012 році урядом суттєво збільшено обсяг прийому за державним замовленням порівняно з 2011 роком на такі напрями підготовки як електроніка (майже 34%), енергетика та енергетичне машинобудування (на 14,5%), радіотехніка, радіоелектронні апарати, зв’язок (майже на 25%), металургія та матеріалознавство (на 64%), машинобудування та металообробка (майже на 28%), хімічні технології та інженерія (на 46%), авіаційна та ракетно-космічна техніка (на 44%), транспорт і транспортна інфраструктура (на 32%).

Крім того, Дмитро Табачник повідомив, що збільшено обсяги держзамовлення за напрямами: інформатика, системний аналіз, комп’ютерні науки, автоматизовані та комп’ютерно-інтегровані технології, системна інженерія, комп’ютерна інженерія, мікроелектроніка, наноелектроніка, безпека інформаційних та комунікаційних систем.

“Таким чином, у 2012 році збільшено обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за кошти держбюджету за напрямами підготовки для ІТ-галузі майже на три тисячі місць – на 24%. Обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста за держзамовленням становитиме 64 тисячі осіб, в тому числі 57 тисяч – це денна форма навчання. Для ОКР магістра ці цифри становлять 44600 і приблизно 37000. Хотів би наголосити, що це найбільший показник обсягів прийому за всі роки незалежності України. На підготовку робітничих кадрів обсяг прийому в порівнянні з 2011 роком збільшено на 15% і на підвищення кваліфікації, перепідготовку – майже на 16%”, – повідомив міністр.

Нагадаємо вступна кампанія 2012 року розпочинається 2 липня. З цього дня вищі навчальні заклади України будуть приймати документи від абітурієнтів.

Вступ до вищих навчальних закладів у 2012 році відбуватиметься на підставі Умов прийому до вищих навчальних закладів.

У 2012 році абітурієнти мають право подати документи до п’яти вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них.

Цього року вступники мають право подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, що видані у 2012 році, або сертифікати за 2008-2011 роки.

Нагадаємо, що Український центр оцінювання якості освіти продовжує оголошення результатів ЗНО 2012 року. Вже оголошені результати ЗНО з хімії, російської мови, географії, математики та всесвітньої історії.

Результати тестування з іноземних мов, української мови і літератури, історії України, фізики та біології будуть оголошені протягом червня.

 

За матеріалами: Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь