Як стати студентом за обміном?

Різні програми обміну, насамперед, розраховані на школярів і студентів, а також призначені для молодих людей, які тільки почали будувати свою кар’єру і зацікавлені в стажуванні за кордоном.

 

За словами експертів, студент за обміном повинен насамперед добре знати розмовну англійську. Перш ніж планувати поїздку по програмі обміну, потрібно переконатися що ви досить впевнено розмовляєте англійською, і якщо необхідно, підучити мову. Також радять познайомитися з людьми, котрі побували за кордоном за програмою обміну, або зараз беруть участь у такій програмі. Зробити це не складно, потрібно просто зайти на форуми, присвячені цій темі.

Експерти діляться: якщо ви вчитеся у виші, і ваш навчальний заклад підтримує програми культурного обміну з іноземними коледжами та університетами, ви тим паче легко зможете поспілкуватися зі студентами, котрі вже брали в них участь. Вони зможуть дати вам корисні поради з приводу того, на що потрібно звернути увагу при підготовці до поїздки, як вести себе в чужій країні. Буде чудово, якщо ви

поспілкуєтеся з кимось із студентів, хто в даний момент знаходиться за кордоном. Ви можете запитати співрозмовника про те, з якими труднощами він стикається, чи допомагає йому перебування в англомовній країні поліпшити англійську, по скайпу ви легко зможете поговорити з ним, як якщо б він знаходився поруч з вами.

 

Окрім цього, необхідно підібрати програму за обміном, яка підходить саме вам. Головне, не вплутуватися в сумнівні афери. Існує чимало перевірених програм, які підтримуються серйозними державними та громадськими організаціями, престижними навчальними закладами і солідними компаніями в США, Англії, Канаді та інших країнах.

Також експерти радять приділити увагу вивченню культури, традицій, норм, прийнятих в спілкуванні країни, в якій буде відбуватися навчання. Зокрема, варто почитати форуми і статті, присвячені подорожам в країну, в яку ви зібралися поїхати, щоб неприємний сюрприз не чекав вас прямо при проходженні митного контролю.

Додамо, перевагою буде, якщо студент знайде друзів в тій країні, куди відправляється, поки ще перебуває вдома. Насправді це не складно в наш час, коли майже у кожного жителя розвинених країн є доступ до мережі Інтернет. Спілкування з друзями із США, Англії, Канади допоможе вам у вивченні мови та дасть правильне уявлення про культуру і традиції цих країн. Попросіть ваших співрозмовників розповісти про те, як вони проводять день, будній та вихідний, розповісти про їх навчанні і роботі. Що більше інформації ви отримаєте про повсякденне життя людей в тій країні, куди ви плануєте поїхати за обміном, то краще.

Дуже важливо не тільки знати розмовну англійську, а також мати достатньо грошей на банківській карті на випадок непередбачених витрат і голову на плечах, щоб не вплутатися в неприємну історію. Буде вкрай корисно розташовувати контактами когось з місцевих, до кого ви зможете звернутися в разі чого, хоча б за порадою. Звичайно, ви берете участь в програмі обміну, а значить, у вас будуть і адреси і телефони кураторів, офісів, установ, які займаються цим проектом, але ніколи не завадить мати ще й друзів в країні, в яку вирушаєш.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь