Як Львівська політехніка працевлаштовує своїх випускників

Днями у Львові в рамках Дня професійного самовизначення відбувся традиційний ХХІ Ярмарок кар’єри, організаторами якого стали Національний університет «Львівська політехніка» та обласний Центр зайнятості. Це вже другий подібний захід, що проводиться цьогоріч, який зібрав рекордну кількість учасників. Серед них – практично всі найбільші промислові підприємства й комерційні структури Львова та області, кадрові агентства, представники органів влади. Взяли участь у Ярмарку і навчальні заклади міста, котрі під час нього провели своєрідні дні відкритих дверей.

Характерною особливістю цьогорічної зустрічі роботодавців із своїми потенційними працівниками є те, що вона відбувалася у рамках виконання урядової Програми щодо забезпечення кваліфікованими кадрами компаній, які працюють у сфері інформаційних технологій. Серед її безпосередніх виконавців – Львівська політехніка, котра в останні роки має відчутні здобутки у підготовці фахівців цього перспективного і витребуваного на ринку праці напрямку професійної підготовки. Важливою обставиною є й те, що з 1 січня 2013 року набуває чинності новий Закон України «Про зайнятість населення». Він, зокрема, покликаний зняти гостроту на вітчизняному ринку праці, кардинально змінити стосунки між працедавцями і найманими працівниками, а також навчальними закладами. Це повинно сприяти успішному працевлаштуванню молодих фахівців.

У вітальному слові до учасників Ярмарку кар’єри ректор Національного університету «Львівська політехніка», голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало наголосив, що розв’язання цих назрілих питань вельми актуальне у цей час. Не менш актуальним залишається і проблема перенесення центру ваги відповідальності за пошук і отримання роботи з держави та працедавців безпосередньо на самих випускників ВНЗ. Нині, окрім необхідних професійних знань та навичок, котрі повинна надати вища школа, велику роль відіграють особистісні морально-психологічні риси випускника, його навички і вміння до самопрезентації, активна позиція на ринку праці. Як свідчить досвід, здебільшого саме нездатність наших вихованців до так званого самомаркетингу негативним чином позначається на результатах їхнього працевлаштування. Проте й держава не повинна самоусуватися від розв’язання цих наболілих проблем.

Цьогоріч свої вакансії випускникам запропонували понад 80 працедавців, серед яких 20 ІТ-компаній. Студенти змогли безпосередньо поспілкуватися з їхніми керівниками, пройти тестування на професійну придатність, а також скористатися консультаціями фахівців служби зайнятості тощо.

Як стверджує проректор Львівської політехніки професор Дмитро Федасюк, загалом щороку 80–90% випускників університету працевлаштовуються за фахом. Ще більший відсоток тих, хто спеціалізується з ІТ-технологій. Цьому сприяє, зокрема, те, що ось уже понад два роки поспіль тут діє інформаційно-аналітична система «Випускник – працевлаштування». За її допомогою можна простежити, як і для кого готуються кадри, який досвід вони здобувають і чим завершується їхнє навчання.

Керівник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом Львівської політехніки доцент Олег Логуш підтверджує, що слід застосовувати випереджувальні заходи пошуку роботи: не тоді, коли молода людина завершила освіту, а ще коли вона на студентській лаві.

Він розповів, що Львівська політехніка першою серед технічних закладів освіти України впровадила ринкові методи працевлаштування. Відповідний університетський відділ тут працює ще з 1993 року. Нинішній Ярмарок кар’єри проходив у формі виставки, де були представлені стенди фірм-працедавців. Це дало змогу в оперативному режимі вести конструктивний діалог зі студентами щодо рівня і напрямків їхньої підготовки, тих вимог, які висуває перед випускниками ВНЗ ринок праці. Зрештою, все це втілюється у вагомий результат. Адже із запропонованих на Ярмарку понад 2 тисяч вакансій чимало з них знайшли своїх власників.

Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

Фоторепортаж із ХХІ Ярмарку кар’єри

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь