Чого не варто писати в резюме?

Менеджери з персоналу цінують резюме з максимальною кількістю корисної інформації і фотографією. Варто уникати шаблонних фраз і граматичних помилок. Такі результати опитування HR-менеджерів.

Майже всі HR-менеджери (82%) воліють отримувати резюме з прикріпленою фотографією, для 14% наявність фото не має ніякого значення, і тільки 4% вважають, що фото в резюме буде зайвим. Такі дані вдалося отримати в ході опитування проведеного HeadHunter серед фахівців з персоналу.

 

За словами HR-менеджерів фото в резюме:

 • може допомогти провести попередню оцінку кандидата, його особистісних якостей, зробити попередні висновки про людину;
 • дає можливість відсіювати кандидатів з невідповідною зовнішністю (переважно мова йде про вакансії для «Front office»);
 • допомагає оцінити рівень кандидата, його позиціонування, адекватність;
 • допомагає ідентифікувати кандидата, згадати, чи не знайомий вже з ним HR-фахівець.

Також більшість менеджерів з підбору персоналу говорить про те, що добре, якщо в резюме вказані хобі та інтереси претендента, п’ята частина вважає, що про захоплення варто говорити тільки тоді, коли вони пов’язані з професійною діяльністю. Також майже половина з тих, хто проводить відбір (44%) не проти прочитати про досягнення претендента, навіть якщо вони не стосуються безпосередньо професійної діяльності.

Відзначимо, найбільше фахівцям з персоналу в резюме не вистачає:

 • інформації про причини пошуку нової роботи, звільнення з попереднього місця роботи;
 • опису кар’єрних планів претендентів на найближчі 5–10 років;
 • згадки про професійні досягнення;
 • вказівки бажаного рівня зарплати;
 • інформації про реальні очікування від нового місця роботи;
 • інформації про попередніх роботодавців (сфера діяльності, розмір компанії і т.д.);
 • уточнення особистих даних – сімейний стан, знання іноземних мов, вік.

А ось інформації, яка дратує при читанні резюме не так вже й багато. В першу чергу, категорично не рекомендують писати неправду про професійні навички або досягнення – на співбесіді обман відкриється, а враження буде зіпсовано назавжди. Також негативно фахівці з підбору персоналу сприймають шаблонні формулювання з конструкторів резюме, особливо в графах «мета» і «особисті якості». Не подобається HR-менеджерам і розтягнутий блок з особистою інформацією, наприклад, відомості про школу, непрофільну додаткову освіту, довгі описи захоплень і хобі.

Загалом експертам не вдалося визначитися, яке резюме краще: коротке або довге. Більше половини (54%) вважає, що резюме має бути коротким, чітким і ясним, третина впевнена, що його варто описувати докладно. А ось 13% експертів сказали про те, що розмір резюме не важливий, головне – його інформативність.

Докладніше – в оригінальному матеріалі

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь