У Львівській політехніці відкрилася Літня школа робототехніки

26 червня у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося відкриття всеукраїнської Літньої школи робототехніки Малої академії наук України, яка діятиме у Славську. Про це IA ZIK повідомила прес-служба Львівської політехніки із посиланням на директора інтелектуального навчально-наукового центру професійно-кар’єрної орієнтації національного університету «Львівська політехніка» Олександра Захар’яша.

Метою літньої школи є залучення учнівської молоді до активної науково-дослідницької роботи через створення освітньо-розвивального середовища.

Поряд з відпочинком, наголосив на відкритті літньої школи проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Дмитро Федасюк, члени Малої технічної академії активно займатимуться науково-дослідницькою роботою. Школа працюватиме два тижні, а заняття у ній проводитимуть кращі викладачі у галузі робототехніки.

Детальніше про роботу літньої школи розповіла директор львівської обласної Малої академії наук України Іванна Бородчук:

– Львівська обласна Мала академія наук вже втретє проводить Всеукраїнську літню школу робототехніки. Такі школи проводяться національним центром МАН України і діють не тільки у галузі роботехніки. Вони працюють у різних напрямках – економіки, фольклору, фізики, математики, філології, мистецтва. Фінансує літні школи Міністерство освіти, науки, молоді та спорту. Славське на Львівщині ми обрали невипадково. Там гарна природа та чудові умови для поєднання навчання з відпочинком. Діти перебуватимуть в пансіонаті «Бойківщина» з хорошими умовами проживання. З собою веземо гарне технічне забезпечення, яке надане національним центром МАН України. Для школи робототехніки є вся необхідна техніка для навчання: комп’ютери, роботи, 20 ноутбуків. Також ми закупили 9 комплектів роботів «Лего». Для читання лекцій у школі ми запрошуємо найкращих викладачів у галузі робототехніки НУ «Львівська політехніка». Викладацький склад запрошували на першу та другу школу, але така кількість і такий серйозний склад маємо тільки цьогоріч.

Програма літньої школи дуже насичена та цікава – екскурсії, мандрівки на природу, інтелектуальні змагання. За минулорічними відгуками дітей, такий літній табір їм дуже подобається і вони б хотіли приїхати ще. Після закінчення літньої школи робототехніки діти отримують свідоцтва. Щороку визначається відповідна тема заїзду. У 2011 він мав назву – «Роботи допомагають жити». В цілому було створено 11 проектів.

Ми вважаємо, що школа має продовжуватись, тож не ставимо крапку по її закінченню. В нас є ширша мета – щоби в нашій країні зростали інженери-дослідники, власне, в галузі робототехніки.

Під час відкриття літньої школи керівник секції робототехніки Національного університету «Львівська політехніка» Василь Татарин розповів молодим науковцям про програму літньої школи: ознайомлення з історією і сучасними здобутками Львівської політехніки, участь в тренуванні автономних роботів кафедри фотоніки, які здобули цьогоріч Гран-прі в міжнародних змаганнях за регламентом Роборейс, а також відвідання інформаційно-навчального комплексу Університету.

 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь