Учені: активні користувачі інтернету швидко деградують

“Комп’ютер діє як електронний кокаїн, стимулюючи фази збудження, які змінялися періодами депресії”, – говорить нейролог Пітер Уайброу з Лос-Анджелеса (США). Мільйони людей не уявляють своє життя без інтернету, смартфона, мобільного телефону, iPad та інших гаджетів.

Середньостатистичний підліток, що живе в США, на місяць відправляє 3700 СМС. Дослідження довели, що інтернет може довести людину до депресії і психологічного розладу. Так, користувачі смартфонів, чекаючи дзвінок, відчувають фантомні звуки або вібрацію.

Цифрові технології помалу звільняють людей від розумової роботи. Дослідження вчених довели, що люди, які часто користуються Вікипедією та Google, запам’ятовують не саму інформацію, а лише місце, де її можна легко знайти.

Лондонські таксисти раніше знали напам’ять близько 25 тисяч назв вулиць і декілька тисяч площ, у них

активно працювали ділянки мозку, що відповідають за орієнтування. Зараз водії використовують системи супутникової навігації і часто не можуть самостійно відшукати дорогу або зорієнтуватися по карті. Інтернет негативно впливає на пам’ять: телефони та адреси тепер записуються в мобільні телефони, про дні народження близьких нагадують соціальні мережі.

 

“Мнемонічні процеси не відбуваються в мозку, оскільки ми перенесли їх на електронні гаджети”, – говорить німецький вчений Манфред Спіцер.

Китайські учені називають комп’ютерну залежність, що призводить до атрофії мозку, серйозною загрозою для здоров’я нації. Їх підтримують британські та ізраїльські фахівці, що відкрили перші випадки психозів, викликаних інтернетом.

за матеріалами: ЕвроСМИ

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь