Програмістам Львівської політехніки подарували лабораторію

У День програміста, 12 вересня, в V корпусі Політехніки у 809 аудиторії відкрили спеціалізовану навчальну комп’ютерну лабораторію. Це стало можливим завдяки польській компанії Comarch. У лабораторії навчатимуться студенти кафедри програмного забезпечення.

 

Компанія Comarch, яка активно розвивається, вирішила інвестувати у майбутніх фахівців через відкриття спеціалізованої лабораторії: це 20 комп’ютерів із сучасним програмним забезпеченням, потужний сервер, системи комутації та кондиціювання, ремонт у приміщенні (все обійшлося майже у чверть мільйона гривень). Тут юні програмісти працюватимуть над лабораторними роботами, науковими проектами.

– Сподіваємося, що завдяки лабораторії студенти зможуть краще пізнати сферу нашої діяльності, технології нашої компанії, навчаться практично застосовувати набуті під час навчання знання і переконаються, що це надзвичайно цікаво, – зазначив віце-президент Comarch Анджей Пшевєзліковський, який разом із проректором Львівської політехніки Дмитром Федасюком урочисто відкрив лабораторію.

Гість із Польщі розповів, що заснована у 1993 році Comarch спеціалізується на розробці, впровадженні програмного забезпечення й ІТ-систем для таких галузей, як телекомунікації і медіа, фінансові й банківські послуги, торгівля і телемедицина тощо. Нині компанія – це понад три тисячі проектів і 3500 працівників. Вона присутня на різних континентах – в Америці, Азії, Європі (Австрія,

Німеччина, Франція, Швейцарія) й активно нарощує обсяги продажів, зокрема за межами Польщі, вкладає у нові проекти і розробку власної продукції.

 

В Україні поляки мають бюро в Києві та Львові. Політехніку з Comarch пов’язує багаторічна співпраця. Свого часу кілька наших студентів стажувались у Кракові (де є центральний офіс компанії). За словами віце-президента Comarch, на сьогодні у львівському офісі компанії стажується 10–11 політехніків; вони настільки добре себе зарекомендували, що їм уже запропонували роботу. Найближчим часом компанія планує збільшити цю кількість до 50–60 осіб.

Від такого поєднання теорії та практики у виграші і студенти, і працедавці, наголосив Дмитро Федасюк. А директор ІКНІ Микола Медиковський висловив сподівання, що співпраця з польськими партнерами розвиватиметься й далі, і політехніки на базі Comarch зможуть реалізовувати реальне курсове і дипломне проектування, виконувати пілотні проекти. Все це дозволить молодій людині підготуватися до майбутньої роботи ще на студентській лаві.

Ірина ШУТКА

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь