ОПОРА запрошує громадських спостерігачів за проведенням ЗНО

15 травня Громадянська мережа ОПОРА розпочинає громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання

У громадянській мережі повідомили, що спостерігачі “ОПОРИ” надаватимуть об’єктивну оцінку процесу перевірки навчальних досягнень, відслідковуючи дотримання нормативних процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

З цією метою “ОПОРА” оголошує набір громадських спостерігачів, які будуть присутні у пунктах тестування, спілкуватимуться з відповідальними за пункт тестування та інструкторами, слідкуватимуть за дотриманням правил та процедур ЗНО учасниками та персоналом. Для тих, хто бажає стати громадськими спостерігачами в громадянській мережі просять звертатися до регіональних координаторів у областях, електронні адреси яких вказані на сайті організації.

В ОПОРІ зазначають, що спостерігачі будуть забезпечені необхідною інформацією про проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також вичерпним інструктажем щодо прав та обов’язків спостерігачів.

Зареєстровані спостерігачі отримають іменні посвідчення, видані регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється з метою забезпечення його відкритості та прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про його перебіг.

Також контроль за проведенням ЗНО буде відбуватися з боку держави. З цією метою Міністерством освіти видано наказ, відповідно до якого, на Державну інспекцію навчальних закладів спільно з департаментом вищої освіти міністерства та Український центр оцінювання якості освіти покладено обов’язки забезпечення функцій державного контролю за проведенням ЗНО в пунктах тестування абітурієнтів.

Для проведення відповідних заходів контролю будуть залучені більше двох тисяч членів приймальних комісій вищих навчальних закладів з усіх регіонів країни, які виконуватимуть функції інспекторів.

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних розпочнеться вже 15 травня тестуванням з хімії та триватиме до 7 червня. Протягом цього часу учасники ЗНО матимуть можливість скласти тести з 10 навчальних предметів.

Усього, з урахуванням випускників минулих років, участь у цьогорічному тестуванні мають намір взяти 328 910 абітурієнтів.

Бажаєте більше дізнаватись про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2012 року – приєднуйтесь до групи “Абітурієнт 2012” ВКонтакті або спільноти “Вступна кампанія” у Facebook.

За матеріалами: Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь