Обсяг держзамовлення у вузі залежить від лояльності ректора до Міносвіти, – експерт

Державне замовлення на фахівців, яких потребує економіка України, має визначати ринок праці, а не Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

Таку думку висловив провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко, повідомляєГолосUA.

Ситуація на ринку праці, за його словами, за останній час істотно не змінилася ані в бік поліпшення, ані в бік погіршення.

“Головною проблемою на сьогодні є те, що держава починає турбуватися про працевлаштування молодого фахівця, коли той уже з дипломом приходить до Центру зайнятості”, – підкреслив він.

За словами П. Розенка, це свідчить про те, що державної цілеспрямованої політики на ринку праці немає, система профорієнтації молоді в країні практично не працює.

Експерт нагадав, що президент дав завдання уряду прив’язати держзамовлення до ринку праці, але ситуація не змінюється.

П. Розенко вважає, що ринок праці має диктувати держзамовлення вищим навчальним закладам, а не Міністерство освіти, як це відбувається до сьогодні.

“Сьогодні держзамовлення залежить від персоналії того чи іншого ректора, наскільки він комунікабельний, лояльний, близький до Міністерства освіти, до міністра. А потім виникає парадоксальна ситуація, що серед безробітних понад 60% людей з вищою освітою”, – додав експерт.

За матеріалами: http://osvita.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь