Новорічне та Різдвяне привітання ректора Львівської політехніки

З Новим 2013 роком та Різдвом Христовим!

з новим рокомМи – на порозі Нового року і Різдва Христового. Традиційно напередодні цих чудових і хвилюючих свят ми згадуємо головні події року, що минає. Чим запам’ятався він? Що доброго й корисного зробили ми? Яким він став для рідної Вітчизни та нашої Альма матер?

Озираючись назад, можемо впевнено сказати, що минулий рік прожили недарма. Він, проте, був в багатьох аспектах складний. Прожито чимало піднесень, драм і радощів, але ми стали сильнішими! І ця добра та тверда сила торує наш подальший шлях. Відтак рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень, приніс новий професійний та життєвий досвід.

Незважаючи на перманентні кризові явища у світовій економіки Україна зуміла встояти під натиском її відчутних ударів. Ми продовжуємо послідовно проводити й поглиблювати кардинальні й доленосні реформи в усіх сферах життя. Мета їх – здійснити історичний прорив України в світовий економічний й інтелектуальний простір, стати повноправним членом Європейської спільноти.

Наша держава успішно провела масштабне спортивне змагання – футбольне ЄВРО-2012, до якого долучилися і місто Львів, і наша Львівська політехніка. Весь світ побачив, що наша нація згуртована і сконсолідована, коли йдеться про престиж рідної країни, зростання її міжнародного авторитету. По суті світ по-новому відкрив для себе Україну, наші численні зарубіжні гості відчули повною мірою і нашу гостинність, і нашу відкритість, зрештою, і нашу спільну європейську спорідненість. І ми цим по-праву гордимося!

Чимало відрадних змін сталося за останній рік і у Львівській політехніці. Ми накреслили та успішно реалізуємо цільову програму підняття рівня своєї навчально-виховної діяльності, розгортаємо широкий спектр науково-дослідних та конструкторських робіт, переважна більшість яких практично доведена до серійного виробництва. Плідні пошуки наших науковців увінчалися низкою високих нагород і відзнак.

У 2012 році ми напружено працювали над питаннями якісного добору студентського контингенту, вдосконаленням структури університету. Нині у нас повноцінно діють 16 навчально-наукових інститутів, ціла низка інших навчальних закладів та структур.

Щораз більшої предметності й результативності набувають міжнародні контакти Львівської політехніки, завдяки чому підписано цілу низку взаємовигідних угод із зарубіжними університетами щодо обміну студентами, розвитку та поглиблення спільної науково-дослідницької роботи тощо. За свідченнями авторитетних рейтингових агентств, Львівська політехніка постійно перебуває у чільній п’ятірці найкращих українських університетів.

Наступний 2013 рік буде непростим. Він багато в чому визначальний щодо вибору Україною головного вектора свого цивілізаційного розвитку. У наших руках з’явився великий, справді, доленосний шанс стати повноцінною європейською нацією. Перед всіма нами нині постає надзвичайно відповідальне завдання якомога глибше і всебічно проаналізувати пройдений країною шлях та на цій підставі дати системний і обгрунтований прогноз руху вперед. І тут роль вітчизняних науково-освітніх закладів, українських вчених важко переоцінити. Великі звершення досягаються не силою, а мудрістю та завзятістю!

Масштабні за складністю й обсягом завдання постають у сфері освіти. Ми сподіваємося, що вже невдовзі буде ухвалений довгоочікуваний Закон України «Про вищу освіту». Впевнений, що наступного року ми зможемо повною мірою реалізувати наданий нам високий статус самоврядного дослідницького університету, підняти на вищий рівень весь навчально-виховний процес, зміцнити й осучаснити матеріально-технічну базу, докорінно поліпшити результативність науково-дослідницької роботи.

Дивись вперед з надією, назад – із вдячністю, вгору – з вірою, а довкола – з любов’ю! Саме таке лаконічне Новорічне та Різдвяне побажання хочу висловити всім львівським політехнікам.

Бажаю, щоб у наступному році подяка, любов і прощення проросли у вашому житті глибоким корінням. Нехай щастя близького, довірчого спілкування живить ваше єство і відкриває нові можливості для його очищення та духовного наповнення! Будьмо ж добрі і дбайливі один до одного!

І нехай ці свята – вісники оновлення, нових мрій та сподівань – принесуть вашим родинам добро, злагоду і достаток!

Христос рождається! Славімо Його!

Ректор Національного університету «Львівська політехніка», 
голова Ради ректорів Львівщини
професор Юрій Бобало

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь