Необхідно обмежити строк дії сертифіката ЗНО, – ОПОРА

Громадянська мережа ОПОРА рекомендує Міністерству освіти унормувати ряд процедур, що мають покращити проведення вступної кампанії у 2013 році

У громадянській мережі зазначають, що рекомендації були напрацьовані при аналізі проблем, виявлених під час громадського спостереження за ходом вступної кампанії, а також за результатами звернень абітурієнтів та їхніх батьків на телефон “гарячої лінії” організації.

В ОПОРІ пропонують обмежити дію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти про результати проходження ЗНО одним роком. Також представники організації вважають за необхідне зменшити кількість заяв, що можуть бути подані одним абітурієнтом та ввести функцію “пріоритетності” для заяв, поданих одним абітурієнтом в межах конкретного ВНЗ. У випадку, якщо у першій хвилі абітурієнт рекомендований до зарахування на пріоритетний напрямок підготовки, з рейтингових списків інших напрямів такий абітурієнт має зникати.

У пропозиціях наданих Міністерству освіти пропонується передбачити в Умовах прийому на 2013 рік обов’язкову норму про

оприлюднення на офіційних сайтах ВНЗ актуальної інформації про результати творчих випробувань та рейтингові списки вступників впродовж усієї вступної кампанії, визначити єдину процедуру проведення вступної кампанії за освітньо-кваліфікаційним рівнем “магістр”.

В ОПОРІ також пропонують забезпечити роботу Єдиної державної бази з питань освіти в повноцінному режимі та передбачити централізоване виділення коштів на підключення ВНЗ до ЄДЕБПО, адже цього року вищі навчальні заклади повинні були самостійно шукати на це кошти. Деякі приватні ВНЗ пізніше зобов’язували абітурієнтів сплачувати внески для покриття відповідних витрат.

Фахівці громадянської мережі вважають за необхідне налагодити, під час вступної кампанії 2013 року, оперативне і безперешкодне передавання даних у інформаційну систему “Конкурс” та закріпити за системою статус офіційного джерела про рейтингові списки вступників.

Також в наданих рекомендаціях міститься пропозиція напрацювати положення про проведення творчих випробувань, де визначити чітку методологію їхнього проведення, уніфіковані критерії та стандарти оцінювання абітурієнтів.

За матеріалами: Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь