М. Луцький: стипендії зростатимуть поступово

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький переконаний у тому, що збільшення розміру студентських стипендій має відбуватися поступово, передає УНН.

 

“Я підтримую норму про збільшення стипендій до прожиткового рівня (у проекті закону про вищу освіту – Ред.). Однак це потрібно робити поступово, наприклад поетапно щороку. Всі ми розуміємо реалії сучасної економіки”, – сказав він.

Народний депутат також додав: “Виплати на рівні прожиткового мінімуму отримують пенсіонери, і не зовсім правильно таку ж державну дотацію одразу надати студенту, який, в принципі, має можливість і додаткового заробітку у вільний від навчання час. Цього не скажеш про пенсіонерів”.

М. Луцький зауважив, що не вважає українських студентів заможними.

“Наші студенти не є заможними – і це факт. Не кожен з них може дозволити собі платні додаткові навчальні курси іноземної мови, наприклад. Але в той же час, студент повинен і самостійно докладати зусиль, щоб заробляти”, – сказав він.

За його словами під час обговорення оновленого проекту закону про вищу освіту, студенти підтримали пропозицію поступового збільшення стипендій.

“Під час наради під головування прем’єр-міністра, Микола Азаров запропонував студентам цей варіант (поступове збільшення – Ред.). І присутні лідери органів студентського самоврядування його підтримали”, – повідомив Максим Луцький.

Як повідомляв УНН, підвищення рівня стипендій може “образити” студентів.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь