Міносвіти якісно підготувалося до вступної кампанії, – Луцький

Голова профільного парламентського комітету Максим Луцький зазначає, що Міністерство освіти вчасно та якісно підготувалося до вступної кампанії 2012 року.

Народний депутат звернув увагу на те, що завершено навчальний рік у школах, розпочались вступна кампанія та зовнішнє незалежне оцінювання.

“Тести розроблено вчасно, вдосконалено штатну структуру центру ЗНО, тестові завдання до пунктів тестування доставлено вчасно, організацію ЗНО витримано з урахуванням усіх вимог, у пунктах ЗНО використано сертифіковані технічні засоби відеоспостереження та металодетектори”, – поінформував голова профільного комітету.

Парламентарій повідомив, що 15 травня відбулося тестування з хімії. “За тестуванням слідкувало майже 170 громадських спостерігачів та 54 представники ЗМІ. Жодних зауважень не виявлено. Здійснюється обробка відповідей абітурієнтами за допомоги комп’ютерних програм”, – розповів він.

“Результати ЗНО з усіх навчальних предметів буде оголошено до 1 липня без затримок. І вже 2 липня розпочнеться прийом документів до вищих навчальних закладів. Тобто абітурієнт зможе безперешкодно подати документи у встановлені строки”, – сказав М. Луцький.

Він також звернув увагу на те, що МОНмолодьспорту затвердило умови прийому до вищих навчальних закладів ще у жовтні минулого року для того, щоб абітурієнти змогли якісно підготуватись до вступу.

Водночас депутат зауважив, що умови прийому 2012 року не відрізняються кардинально від умов прийому минулого року. “Було збільшено прохідний бал з профільних предметів – зі 124 до 140 балів – при вступі на одержання ступеня бакалавра. Така новація розглядається як важлива умова забезпечення якісного відбору вступників. Зміни також стосуються чіткості й прозорості рейтингів списків вступників. Адже деякі університети вивішували списки не вчасно, і абітурієнти не знали, чи вони вступили, чи ні. Тепер ми чітко затвердили те, що перший список має бути 1 серпня не пізніше 12 години, другий і третій – не пізніше 12 години, відповідно, 5 і 8 серпня”, – наголосив парламентарій.

Він зазначив, що зарахування вступників на денну форму навчання буде проведено: за державним замовленням – не пізніше 11 серпня; за кошти фізичних і юридичних осіб – не пізніше 25 серпня.

“Згідно з умовами прийому приймальні комісії ВНЗ зобов’язані фіксувати факт кожної подачі заяви”, – додав Максим Луцький.

Депутат також зазначив, що відповідно до постанови Кабміну щодо державного замовлення обсяг прийому для підготовки фахівців на молодшого спеціаліста – 79 000 осіб, на бакалавра – 127 000. “У порівнянні з 2011 роком, збільшено обсяг прийому на технічні напрямки”, – зауважив він.

“На думку членів комітету, МОНмолодьспорту вчасно та якісно підготувалося до вступної кампанії 2012 року”, – резюмував М. Луцький.

За матеріалами: http://osvita.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь