Міносвіти хоче запровадити тести на профпридатність абітурієнтів

Міністерство освіти і науки розробляє тести на професійну придатність вступників

 

Про це розповів заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту Микола Фоменко, повідомляє Укрінформ.

“Ми хочемо, аби були запроваджені тести на профпридатність. Абітурієнт повинен знати не лише математику чи фізику, а мати необхідні комунікативні здібності до того, аби бути успішним у житті”, – сказав Фоменко.

За його словами, бажаючі отримати професію психолога мають проходити спеціальний тест на придатність до цього фаху, оскільки, психологія – це медична спеціальність, та “від психолога часто залежить, яке людина прийме рішення, керуючись його порадами”.

Особливими мають бути також тести для майбутніх військовослужбовців чи бажаючих вступити до вищих навчальних закладів силових відомств – Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ.

“Тож я вважаю, що такі тести стосуватимуться усіх вступників”, – додав заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту.

Окрім того, Фоменко спрогнозував, що вже наприкінці 2012 – на початку 2013 року “буде сформульовано відповідь”, чи матимуть ці тести право на життя. “Але фахівці, які займаються тестуванням, уже висловлюють таку думку, що нам треба переходити на іншу матерію організації та прийому тестів”, – підсумував він.

Як відомо, протягом останніх років в Україні діє система зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з шкільних предметів, результати якого випускники шкіл використовують як вступні випробування до вищих навчальних закладів.

За матеріалами: Освіта.ua

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь