Львівські політехніки взяли участь у двох книжкових акціях

Коли до Львівської політехніки звернулась ГО «Форум видавців» із пропозицією підтримати благодійну акцію «Українські книжки – сільським бібліотекам», адміністрація університету не вагаючись приєдналася до доброї справи. Тим більше, що подібний досвід Політехніка вже має.

 

Подаруй дитині книжку

Зокрема, минулого року ректор Юрій Бобало підтримав ініціативу доцента кафедри інженерної геодезії

ІГДГ, голови Львівського астрономічного товариства Любові Янків-Вітковської зібрати українську літературу українським дітям у Польщі. Тижневик «Аудиторія» не лише інформував академічну спільноту Політехніки про перебіг обидвох акцій, а й організував у редакції приймальні пункти книжок.

 

Акція «Подаруй дитині книжку» стартувала також напередодні новорічно-різдвяних свят (у кінці 2011 року). У липні 2012 зібрані книги (майже 2 тисячі) помандрували в Польщу (до Генконсульства України у Гданську), про що ми повідомляли.

22 жовтня 2012 року відбулася зустріч Генерального консула Мирона Янківа з освітянами українських шкіл та пунктів навчання української мови північних воєводств Польщі. Учасники зустрічі допомогли Любові Янків-Вітковській розподілити книги.

Частину книг передають Гданському університету, де на філологічному факультеті польські студенти виявили бажання вивчати українську мову факультативно. Спеціальну літературу, видану у видавництві Національного університету «Львівська політехніка» (близько 100 книг), вирішили передати до бібліотеки Гданської політехніки, а приблизно 400 книг призначені для Щецінського університету, де відкрито відділення україністики.

Решта книг передані школярам. Крім основних шкіл із українською мовою навчання у Гурові Ілавецькому (500книг), Бартошицях (400) та Білому Борі (300), дитяча література порівну розподілена між пунктами навчання української мови у Варміно-Мазурському воєводстві, у Гданську та Щеціні.

Ініціатор акції Любов Янків-Вітковська разом із Генеральним консулом висловили подяку всім, хто спричинився до збору книг – передовсім дарувальникам літератури, а також ректорові Політехніки Юрієві Бобалу.

– Акція завершилась, але наша добра справа продовжується, – додала Любов Миколаївна. – Тепер ми готуватимемо цільову допомогу для шкіл із українською мовою навчання: спеціалізовану методичну чи сучасну українську літературу. Тому тим, хто не встиг долучитися до нашої акції минулого року: приєднуйтеся і готуйте нові сучасні книги українською мовою. Хай українці в Польщі знають і пам’ятають, що ми з ними і готові завжди підтримувати своїх земляків у різних куточках світ.

Для сільських бібліотек

Організатори акції «Українські книжки – сільським бібліотекам» поставили собі за мету зібрати 25 тисяч книг, щоб подарувати по тисячі кожній з 25 сільських бібліотек Львівщини (йдеться про ті книгозбірні, які люди справді відвідують, відтак ця література не лежатиме на полицях мертвим вантажем).

У межах заходу було організовано 213 пунктів збору книг у Львові та області. Літературу можна було принести у найближчу школу чи бібліотеку або в центральний пункт збирання – Львівський палац мистецтв. На заклик приєднатися відгукувались і різні установи, і приватні особи. Наприклад, найбільше книг у межах акції подарувала Катерина Гайдук, яка пожертвувала 1000 книжок із власної бібліотеки.

У Львівській політехніці пункти збору було організовано у студентському профкомі та в редакції. Усього організаторам передали 1132 книжки (найбільше серед усіх вишів Львова). Найактивніші дарувальники – Інститут підприємництва та перспективних технологій (160), Надія Кіндрачук та Анна Сидовська, ІМФН (71), працівники Науково-технічної бібліотеки (45), Денис Суєвалов, студент групи СТВм-13 ІКТА (32), Зоряна Кузик, асистент кафедри фотограмметрії ІГДГ (26), Ольга Михайлів, студентка групи ПМ-11 ІМФН (26), кафедра ЗМД (20), Роман Кутний, студент групи ЕСТ-41 ІЕСК (15), редакція (15). Найактивніші профбюро – ІКТА, ІМФН, ІНЕМ, ІІМТ. Розлучатись із частиною власної бібліотеки завжди непросто, тому багато учасників доброчинної акції просто купували нові книжки спеціально, щоб долучитися до доброї справи.

Крім того, як повідомила завідувач науково-методичного відділу Рената Самотий, працівники НТБ зателефонували у 20 бібліотек зі списку та розпитали про конкретні потреби цих книгозбірень (радо відгукнулись 9 бібліотекарів). Відтак колектив Науково-технічної бібліотеки (активно долучився й осередок «Просвіти») зібрав понад 100 потрібних книжок, а також 400 грн. на купівлю необхідної і корисної нової літератури.

Книжки, зібрані в межах благодійної акції, перевезли до центрального пункту збору – львівського Палацу мистецтв. Поки тривало сортування та пакування, небайдужі львів’яни продовжували доносити літературу. Зараз книги мандрують до бібліотек. Як наголосила координатор акції Мар’яна Кіра, загальна кількість зібраних по всій області книг для сільських бібліотек становить 31527 примірників:

– Ми приємно вражені, адже планували зібрати 25 тисяч. Тим паче, що ще зовсім недавно у нас було зібрано лише 7 тисяч книг. Дякуємо львів’янам та новим партнерам, які так активно підтримали нашу акцію! – наголосила Мар’яна Кіра.

Повний список благодійників – на сайті Форуму видавців.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь