День рідної мови

Стало вже доброю традицією відзначати у ВСП Золочівський коледж Національного університету «Львівська політехніка» Міжнародний День рідної мови.

Напередодні студенти  разом із викладачем української мови Богуш О.М. випустили пізнавальну газету, а на стінах розмістили плакати із висловами про мову та тематичними малюнками .
21 лютого кожна пара розпочалася із інформ–хвилини  «Про значення мови у нашому житті». Згодом у кожну аудиторію завітали студенти групи Право – 2 Бірецький Д., Малюта В., Марухняк Ю., Гардигура В., Мазур Н із «Молитвою до мови», у якій – слова болю , слова надії, слова любові:»Мово рідна! Мудра Берегине, що не даєш згаснути земному вогнику роду нашого, дбаєш про нього, згуртовуєш його, Пробач нам, Мово! Пробач гріхи наші вільні й невільні…»

Цікавою для студентів була акція «Очистимо джерельце власного мовлення», під час якої за вживання іншомовних слів, слів паразитів, суржику, нараховувався штраф.
Кожна група одночасно отримала у конвертах мовні завдання і за 20 хвилин повинна була їх виконати. Згодом ці  завдання і результати побачать усі студенти на стенді «Це цікаво».
Цього ж дня студенти нашого коледжу вийшли на площі  міста і роздавали перехожим кольорові  листівки з наступним змістом:
«Твоя рідна мова – українська?!»
Говори українською! Поважай ЇЇ! Оберігай її!
Люди, які отримали листівки, були приємно вражені, що серед сучасної молоді існують патріоти рідної мови, які не просто люблять і поважають її, але і несуть це почуття в суспільство. Адже, розуміють, що захистити солов’їну можна лише спільними зусиллями усіх краян.
Студентська рада, викладачі коледжу роблять все для того, щоб питання культури, спілкування, духовності завжди були у полі уваги.
На 2 березня у нашому навчальному закладі заплановано День відкритих дверей .І кожен, хто завітає на це дійство буде мати можливість ще раз переконатись  «Як много важить слово» (І.Франко)

 

 

М.Б.Рудий ,заступник директора коледжу з виховної роботи

 

 

 

 

 

 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь