Андріївські вечорниці у Золочівському коледжі

Підготували: Козюра А.А., Шумляковська М.П.

Андрій Первозванний – один з Христових апостолів, брат апостола Петра, покровитель України, Росії та Шотландії. З цим святом пов’язано багато цікавих і неординарних звичаїв. Так, в ніч з 12 на 13 грудня, молоді хлопці роблять невеликі «капості» незаміжнім дівчатам, таким чином привертаючи увагу. Дівчата ж гадають на свого судженого.

Справжню атмосферу вечорниць для студентів  ВСП НУ Львівська політехніка Золочівський коледж створили їхні колеги, студенти групи Право-1, під керівництвом свого куратора, Шумляковської Мар’яни Петрівни. Вечорниці провели за всіма правилами – з піснями, танцями і навіть ворожінням. А також був проведений своєрідний майстер-класі з виготовлення калити. Захід об’єднав в одне ціле різні покоління: молодь зацікавлено слухала розповіді про те, як святкували Андріївські вечорниці в давнину, а старші глядачі радо ділилися спогадами та розповідали історії з власного життя.

Захід потішив чудовою організацією: піснями, танцями, віршами, театралізованими сценками. Кожен вніс свою лепту, щоб зробити цей день незабутнім.  Особливу атмосферу створило також святкове оформлення залу, учасники дійства, одягнені в традиційні вишивані однострої,  частування домашніми стравами та випічкою: варениками, пиріжками і печивом.

Всі учасники свята справжні молодці. Вони своїм виступом, справді, перенесли кожного присутнього глядача в атмосферу справжнього українського свята.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь