Актуальні питання – сайт університету і студентське самоврядування

Львівська політехнікаЗ головної зали

Обличчя Львівської політехніки в мережі Інтернет і студентське самоврядування у Політехніці – питання, які обговорили на Вченій раді 27 березня.

Успішним – за заслугою

Традиційно розпочали з приємного – відзначення політехніків. Сертифікати про надання стипендії імені Ю. Рудавського отримали Василь Петришак (ІТРЕ) та Олег Дума (ІНЕМ). Олегові, а також його колезі з ІНЕМу Петрові Кишені дісталися дипломи Харківського національного економічного університету за участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Менеджмент», а Степанові Мисаку (ІЕСК) – диплом І ступеня у Всеукраїнському конкурсі «Молодь – енергетиці України-2011». Сертифікат про надання стипендії Вченої ради університету вручили Олені Перелигіній (ІНЕМ), Ользі Герус (ІГСН), Наталії Фещук (ІКТА), Юрієві Гриценку та Романові Тарасу (ІХХТ), Петрові Оліярнику (ІКНІ), Дмитру Дюміну (ІЕСК).

 

Почесні грамоти за визначні успіхи в педагогічній і науковій роботі та видатні заслуги перед Політехнікою ректор вручив професорові кафедри вищої геодезії і астрономії Олександрові Марченку та доцентові кафедри електричних машин і апаратів Володимирові Гайдуку, а подарунок за багаторічну сумлінну працю, активну участь у суспільному житті університету – колишньому головному редакторові газети «Аудиторія» Ярославі Величко.

Члени Вченої ради «познайомилися» і з переможцями університетських конкурсів на найкращу монографію, навчальний посібник і підручник та «Кращий молодий науковець року», а також зі студентами, яких стипендіями відзначила Асоціація випускників Політехніки.

Вручили й відзнаки МОНМС. Подяки Міністерства за плідну роботу з обдарованою студентською молоддю та значний внесок у підготовку і проведення ІХ Відкритого Всеукраїнського студентського турніру фізиків 2010?11 р. н. удостоївся старший викладач кафедри інженерного матеріалознавства та прикладної фізики Андрій Данилов. Посвідчення відмінника освіти України і відповідний знак отримали завідувач кафедри хімічної інженерії професор Володимир Атаманюк та доцент кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Олександр Скибінський.

Вчена Рада також підтримала ініціативу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – висунення на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2012 рік роботи, що стосується реновації трубопровідного транспорту України. Серед авторів – доцент кафедри деталей машин Політехніки Андрій Кичма.

Новий сайт Політехніки

Доповідаючи про стан та перспективи інформаційної діяльності Політехніки в мережі Інтернет, проректор Дмитро Федасюк зауважив, що сьогодні важливо пропагувати університет усіма доступними засобами. Основним назвав сайти університету та його підрозділів, побудову сайтів конференцій, журналів і вісників, наповнення Вікіпедії відповідними матеріалами, ефективне використання соціальних мереж, віртуального навчального середовища, електронної пошти. Доповідач особливу увагу звернув на сайт Політехніки. Спочатку окреслив поточний стан справ: на домен lp.edu.ua за день зазирає 4500 відвідувачів переважно з України (найбільше зі Львівської області), свої сайти зараз мають 6 інститутів і 20 кафедр. Популярними є такі інтернет-ресурси: наука, віртуальне навчальне середовище, сторінки університетських видавництва, бібліотеки, Асоціації випускників тощо. Та, як зауважив проректор, відвідуваність сайту університету останнім часом практично не зростає, бо:

– Проблемою веб-сайту є невідповідність інформаційного наповнення до потреб споживача. Часто це статична довідкова інформація, застарілі дані та новини, відсутній календар подій університету та повноцінна англомовна версія сайту, контактна інформація невпорядкована і важкодоступна. Інший аспект – моральна застарілість сайту. Є й технологічні проблеми: низька швидкодія веб-сайту, неефективні технічні засоби та процедури публікації інформації.

Минулого року вирішили розробити новий веб-сайт: Центр інформаційного забезпечення підготував положення про сайт, на ректораті затвердили його концепцію. Отже, це буде «користувацько орієнтоване подання університету у віртуальному освітньому середовищі», яке мало б позиціонувати Політехніку як високотехнологічний, відкритий навчальний заклад, підвищити рівень конкурентоспроможності вишу та обізнаності суспільства, академічної спільноти, абітурієнтів про нього.

Як зазначив голова Комісії з проблем інформатизації та комп’ютеризації Вченої ради Маркіян Павликевич, комісія пропонує, щоб положення про сайт мало рамковий характер і рекомендує раді схвалити його з урахуванням поданих пропозицій та зауважень.

Дмитро Федасюк виокремив і проблему використання електронної пошти університету. Йдеться про відсутність електронних адрес для зворотного зв’язку на веб-ресурсах деяких підрозділів Політехніки, використання різних доменів для контактної е-пошти, а також особистої скриньки як службової (що знижує імідж університету у веб), відсутність єдиного реєстру е-адрес осіб, пов’язаних із Політехнікою. У цьому контексті важливо впорядкувати використання е-пошти, підвищити її швидкодію та доступність, активно використовувати її для масового розсилання актуальної інформації і т. ін.

Створено спеціальну групу науковців і розпочато наповнення Вікіпедії матеріалами про університет. Важливим є і представлення університету в соцмережах «Фейсбук», «Однокласники», «Вконтакті»: у веб-клубі Політехніки зараз до 5 тисяч користувачів.

Проректор окреслив основні завдання: введення в експлуатацію нового веб-сайту, подання інформації про підрозділи, своєчасний переклад повідомлень англійською, адаптація сайтів для перегляду на мобільних пристроях, «ведення» веб-конференцій, журналів тощо.

Студентське самоврядування – невід’ємна частина навчального процесу

З доповіддю на тему «Студентське самоврядування у Львівській політехніці, стан та перспективи розвитку» виступив проректор Богдан Моркляник, співдоповідачами були голова комісії Вченої ради Василь Козик і голова Колегії та профкому студентів і аспірантів Львівської політехніки Богдан Поліщук.

Проректор ще раз наголосив, що саме спільна діяльність усіх учасників навчального процесу у Львівській політехніці при вирішенні як повсякденних питань, так і стратегічних напрямів розвитку, є прикладом для багатьох вишів в Україні.

Представники Колегії активно беруть участь у роботі комісій із розробки нормативних документів, які регламентують навчальний процес, методичної ради університету, стипендійної комісії тощо. Яскравим прикладом діяльності є функціонування студентських рад в гуртожитках, які беруть участь у поселенні студентів та вирішенні усіх поточних питань.

Колегія спільно з Радою молодих учених щороку проводить Міжнародний молодіжний фестиваль науки «Litteris et Artibus», співпрацює з рядом громадських організацій. Результатами співпраці стали локальні раунди Європейських інженерних змагань, Інженерний ярмарок кар’єри, Міжнародний освітній форум.

Політехніки беруть активну участь у роботі організацій, які стоять на захисті прав та інтересів студентів. Представники органів студентського самоврядування обрані до складу керівних органів Національного студентського союзу, Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, Студентської ради при Львівській обласній державній адміністрації, Студентської ради Львова.

Цьогоріч голова Колегії студентів і аспірантів увійшов до складу громадської гуманітарної ради при ЛОДА та Колегії управління з питань сім’ї та молоді ЛОДА, що дає можливість активно обстоювати інтереси студентської молоді. З січня 2012 року з метою налагодження нових форм діалогу з обстоювання прав студентської молоді, представники Колегії студентів і аспірантів працювали у складі робочої групи МОНМС із утворення Молодіжної ради як консультативно-дорадчого органу при Кабміні, яка вже найближчим часом зможе розпочати свою роботу.

Минулого року представники Колегії студентів і аспірантів Політехніки працювали у складі робочої групи міністерства з розробки нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

Ірина ШУТКА, Наталія ПАВЛИШИН, тижневик Аудиторія

Джерело: НУ “Львівська політехніка”

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Коментарі із Facebook

Залишити відповідь